Model Number: FPL23-2PK-24 - UPC : 051141359984
Filtrete FPL23-2PK-24 Air Filter, 24 in L, 14 in W, 2 MERV, For: Air Conditioner, Furnace and HVAC System, Pack of 24
Get special pricing! Apply for a business account today.
Apply Now
Shipping calculated at checkout.
24% off
Shipping Policy
Features
  • Outperforms fiberglass air filters for your furnace, air conditioner or HVAC system
  • Wash and reuse cut-to-fit filters
  • Create a change countdown in the Filtrete Smart app
Description
Unit: PK2
UPC: 051141359984
Model Number: FPL23-2PK-24
Additional Information
  • Filter Efficiency: 3 months
  • Length: 24
  • MERV Rating: 2
  • Suitable for: Air Conditioner Furnace and HVAC System
  • Thickness: 1 in