Model Number: F32T8/841/U6 - UPC : 017801920123
Feit Electric F32T8/841/U6 Fluorescent Bulb, 32 W, T8/U6 Lamp, G13 Lamp Base, 2800 Lumens, 4100 K Color Temp, Pack of 6
Get special pricing! Apply for a business account today.
Apply Now
Shipping calculated at checkout.
13% off
Shipping Policy
Features
  • Energy efficient
  • Long life
Description
Feit Electric Fluorescent Bulb, U-Bend, Wattage Rating: 32 W, 120 V, Lamp Base: G13, Lamp Shape: T8/U6, Lumens: 2800 Lumens, Color Temperature: 4100 K, Average Life: 24,000 hr, Dimensions: 1 in Dia x 48 in L
Unit: EA
UPC: 017801920123
Model Number: F32T8/841/U6
Additional Information
  • Average Life: 24000 hr
  • Color Temperature: 4100 K
  • Dimensions: 1 in Dia x 48 in L
  • Lamp Base: G13
  • Lamp Shape: T8/U6
  • Lumens: 2800 Lumens
  • Type: U-Bend
  • Voltage Rating: 120 V
  • Wattage Rating: 32 W