Model Number: A93/4L950 - UPC : 848756003858
PIX A93/4L950 V-Belt, 95 in Outside Circumference, Molded Cog, 1/2 in W, Black
Get special pricing! Apply for a business account today.
Apply Now
Shipping calculated at checkout.
49% off
Shipping Policy
Features
    Description
    Used for light-duty applications, such as those that transmit less than 1 hp.
    Unit: EA
    UPC: 848756003858
    Model Number: A93/4L950
    Additional Information
    • Belt Section: Molded Cog
    • Color: Black
    • Depth: 5/16 in
    • Inside Circumference: 93 in
    • Manufacturing Range: 15 to 240 in
    • Material: Rubber
    • Outside Circumference: 95 in