Model Number: B65/5L680 - UPC : 848756012546
PIX B65/5L680 V-Belt, 68 in Outside Circumference, Molded Cog, 21/32 in W, 3/8 in Thick, Black
Get special pricing! Apply for a business account today.
Apply Now
Shipping calculated at checkout.
49% off
Shipping Policy
Features
    Description
    Used for light-duty applications, such as those that transmit less than 1 hp.
    Unit: EA
    UPC: 848756012546
    Model Number: B65/5L680
    Additional Information
    • Belt Section: Molded Cog
    • Color: Black
    • Inside Circumference: 65 in
    • Manufacturing Range: 22 to 630 in
    • Material: Rubber
    • Outside Circumference: 68 in